1- סין?

עודכן: 17 בספט׳ 2018


הצטרפתי לטרנד המתמשך הזה.....כבר כמה שנים שאנשים הולכים וחוזרים מסין עם תכולות של ביניינים ובתים. אני יודעת שיש גם הרבה מתלבטים ומתחבטים שבסוף בארץ נשארים (יצא גם חרוז על הדרך). גם לי היו ועדיין יש תהיות לגבי הנושא, אבל אני יכולה להגיד שהיום הנושא קצת יותר ברור לי. אז אני שמחה לשתף בסדרה של פוסטים את הידע והניסיון שצברתי.

אז ככה, לפני שנה וקצת יצאתי לחוויה מיוחדת במינה, עשיתי שיפוץ שכל תכולת הבית שבו יובאה מסין. אני ויעל טסנו לשבוע וחצי של טירוף חושים. אני בעיקר זוכרת את הריצות, רצות מחנות לחנות במרוץ נגד הזמן. אני רצה מקדימה סורקת את החנויות בעיני לייזר ותוך שניות מחליטה אם יש פה מציאות או שממשיכים הלאה. המגוון הוא אדיר ואין סופי, ראינו מאות פריטים בעשרות חנויות בקצב מטורף.

בסופו של דבר הבית יצא מקסים, אי אפשר להאמין שכל זה יצא מסיר הלחץ הזה. לא יכולתי לבחור פרטנרים טובים יותר מיעל ואלירן (הלקוחות) למסע, הכל היה מתוקתק מדוייק ודברים נחתכו בהחלטה של שניות. לא היו התברברויות, התחרטויות התלבטויות מיותרות.

הסתובבנו בין כמה חברות בארץ שמציעות ליווי לסין. אחרי כמה פגישות הלקוחות בחרו את האחת שהכי נראתה מבחינת כל הפרמטרים שהיו חשובים להם, גם מבחינת התקציב, גם מבחינת הליווי, המקצועיות, הניסיון, הכיסוי, הביטוח, העמידה בלוח הזמנים. נבחרה חברה ותיקה שהציעה שירות של ליווי צמוד לאורך כל הימים, כולל רכב עם מלווה סיני שהיה גם הנהג גם המתווך,גם איש הקשר ואחראי על איסוף המוצרים, בדיקה וההתאמה שלהם למה שנבחר ושילוח שלהם לארץ. נבחרה החברה ויצאנו לדרך.

יש ויזה ויש כרטיסים- טסים למחוז גואנגדונג

אז מה יש בסין?

יש כמה מחוזות בסין שבהם מצויים קומפלקסים ענקים המרכזים את תחום הבניה, כולם מהווים מפעל עולמי וגדול שבו קיימים אינסוף מוצרים בכל תחומי הבניה, ריצוף, קרמיקה, קוריאן, שיש, ריהוט, תאורה, ריהוט גן, כלי אינסטלציה, טקסטיל ועוד ועוד....יש קומפלקסים וערים ענקיות שמייצרות ומתמקדות באותו מוצר, לדוגמא עיר שכולה תאורה, כל הרחובות מלאים בחנויות תאורה, קומפלקסים וקניונים אינסופיים של תאורה, שרק התמקדות בקניון אחד (בן עשר קומות שיש בו מאות חנויות) לוקחת יום שלם, היצע לא נתפס, עצום שבו צריך לחפש ולנבור כדי למצוא את הפריטים שיתאימו לתכנון והעיצוב שנקבע. ועוד דוגמא למקום שיש בו ריכוז של פלטות אבן, מצויים שם עשרות מפעלים עם תצוגות ופלטות ענקיות יפייפיות. שממש קשה לבחור מי היפה ביותר. אנחנו לא רגילים לשפע ולמגוון העצום הזה, אתה תמיד מרגיש (וזה גם כנראה נכון) שאתה רואה טיפה אחת מתוך ים שלם של אפשרויות. יש הרבה התלבטויות איך אפשר לבחור שתמיד יש עוד מאות חנויות שעוד לא ראיתי בהמשך?....האם החנות הזאת היא איכותית?....האם בחנות שליד מוכרים את אותו דבר ביותר זול?....אני אנסה לענות על השאלות ועוד רבות מנקודת הראות שלי בפוסטים הבאים.

?רגלי תרנגולת, מישהו

כל הזכויות שמורות אין להעתיק קטעים מהפוסט או את כולו ללא אישור המחברת


100 צפיות2 תגובות