4- אז שווה או לא שווה

עודכן: 20 בספט׳ 2018

אז אחרי שסיימנו את מסע החיפושים והליקוטים. אפשר להרים רגליים ולעשות קצת חושבים....


חסרונות:

נדיר שמצליחים לקנות את כל מה שרוצים. נדרשו השלמות בארץ. לא קנינו את כל ה100% מהדברים שתיכננו. קנינו את רב הדברים להערכתי בסביבות 85%. ממגוון סיבות, חלק מהדברים היו במחירים גבוהים או זהים לארץ (כמו דלתות פנים ואסלות) בחלק מהמקרים פשוט לא מצאנו משהו שנראה מספיק טוב או מתאים כמו כמה גופי תאורה שהינו צריכים להשלים בארץ. וחלק מהדברים לא היו מספיק חשובים כדי שנתמקד בהם, היה ניתן למצוא דברים מספקים בארץ.

החיסכון במקרה הזה לא היה מאוד משמעותי. ניתן להגיע גם בארץ למחירים זהים אם עושים עבודת סקר שוק והולכים לכל המקומות הזולים.

עיניין הערבות על האיכות ובעיית הנגישות לעסק או לחברה ממנה נרכשו המוצרים, אין תמיד ביטחון על המוצרים שניקנו, החברות המתווכות בארץ (לפי הניסיון שלי) היו אחראיות על הביטוח בזמן האיחסון אצלם והשינוע. ההתנהלות אם קורה משהו היתה מול החברה בסין, התנהלות שהיא מסורבלת ולא קלה. להתחיל להחזיר ולקבל מוצרים מסין זה פחות נח. במיוחד אם קניתם בשווקים פתוחים.

מוצרי הנגרות שהזמנו לא היו איכותיים החומרים בהם השתמשו לא עמידים וחזקים ומעט זמן אחרי ההרכבה החלו מתעקמים וקורסים. אין באמת אפשרות לבדוק איזה סוג סיבית יש מתחת לצבע ואם השתמשו בעץ סנדוויץ כזה או אחר. המלווה הסיני לא עורך בדיקות בתהליך הייצור הוא רואה רק את המוצר המוגמר והצבוע, מה שיש מתחת רק הם יודעים...

היה צריך לקחת סיכון על האיכות ברוב מהמוצרים, כמו ריצוף ותאורה ריהוט וכו'. לא את כל החברות המלווה הסיני מכיר ולא תמיד יכול להעיד על טיב המוצרים והשירות.

צריך לקנות מוצרים כפולים (למקרה ש....) כמו תוספת ריצוף וחיפויים, גופי תאורה נוספים.

במידה וצריך איש מקצוע שימדוד ויתקין את הדברים בארץ לא פשוט למצוא אנשים שיסכימו להתעסק רק במדידות ובהתקנה של מוצרים לא שלהם, במקרה שמשהו ישבר או ינזק על מי האחריות נופלת.. כמו נגרות, אלומיניום, פרזול...

יתרונות:

היתרון המרכזי הוא החיסכון בזמן. זמן שווה הרבה כאב ראש וכסף. דברים שלוקחים עם לקוחות כמה חודשים מצטמצמים לשבוע וחצי. ברגע שמסיימים את עניין ההזמנות מסין יש ראש שקט. אז אם אתם לא אוהבים להמרח ורוצים לסגור דברים ביעילות ומהירות סין יכולה להיות אופציה. היו כמובן דברים שמראש לא הזמנו מסין או שהיה צריך להשלים, אבל ההתעסקות איתם הייתה הרבה פחות משמעותית.

חיסכון כספי, גם אם לא מה שמבטיחים בחברות המלוות. תלוי באיכות, בגודל ובתקציב. ככל שרמת הגימור והתקציב גבוהה יותר החיסכון גדול יותר. לדוגמא אם התקציב לתאורה לא גבוה, אז גופי תאורה זולים ואפילו זהים אפשר למצוא גם במחסני תאורה לצורך העיניין. כשעולים לרמת מחירים גבוהה יותר החיסכון גבוה יותר וניתן למצוא גופים זהים לגופים בקמחי וחנויות דומות במחירים זולים יותר מהארץ, מי שתכנן מלכתחילה לקנות בקמחי יוכל לחסוך, מי שהתקציב שלו קטן יותר כנראה לא יחסוך או שהחיסכון יהיה ממש זניח לעומת ההשקעה של לטוס ולהביא אותו מסין.

אתה מקבל את כל הרכישה בפעם אחת, אין את ההתעסקות של להזמין סלון לחכות שיגיע בעוד שבועיים. להזמין שטיח שיגיע עוד חודש....הכל בבת אחת. הכל כאן ותוך יום או יומיים של הובלה ופריקה הבית מקבל צורה ונראה כמו בית.

רוב רובם של הדברים שהזמנו הגיעו שלמים ובאיכות שהזמנו, היו מעט מאוד סיבוכים ותקלות. עיקר הדברים היו קשורים להזמנות שעשינו אצל הנגר הסיני, שמלכתכילה ידענו שיכולות להווצר בהן בעיות.


חגיגות סיום קניות

המכולה הגיעה

פורקים את הארגזים

וזה מה שיצא צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

צילום: דנה פרידלנדר אורן

למי זה מתאים?

אם יש לכם חזון מאוד מסויים לבית החלומות שלכם אתם יודעים בדיוק איך כל פינה ופריט יראה ולא מוכנים להתפשר, ואם יש חברות בארץ שאתם מחוברים לאיכות לסגנון ולמוצרים שלהם אז זה פחות מתאים לכם. בשביל להגיע לרמת דיוק זהה למה שיש לכם בראש צריך לעשות עבודת חקר מעמיקה מהארץ שתיקח הרבה זמן ולא תמיד אפשרית. מה שתראו באתרים ובקטלוגים בארץ לפני הטיסה, לא נמצא תמיד במלאי או בקולקציה.

אם אתם לוקחים איתכם אדריכל אז תיקחו מישהו שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות, מישהו שיוכל להוביל ולכוון אתכם באינסוף הבחירות והמוצרים. מישהו שיהיה באותו ראש שלכם ושתהיה לכם איתו כימיה טובה, זאת אומנם תקופה קצרה של שבוע וחצי, אבל היא מאוד צפופה, לחוצה ואינטנסיבית. תבחרו מישהו שיהיה גמיש מחשבתית יצירתי ומאוד מקצועי ויוכל להתמודד עם כל ההתאמות השינוים והמשתנים שיופיעו בדרך.

אם אתם מסוגלים לקבל החלטות ובחירות מהירות בלי הרבה זמן להתלבט ולחשוב ועם יכולת כמעט לא קיימת לחזור אחורה. במידה ואתם רוצים לבטל עיסקה יתכן ותצטרכו לוותר על מקדמה של 10% שהשארתם. לדעת מראש שיתכן וחלק מהמוצרים לא יגיעו או יגיעו פגומים. לדעת שלא תמיד תמצאו מה שחיפשתם. ושתקנו את רוב מה שתיכננתם אבל לא את הכל.

צריך הרבה לנשום ולנשוף תוך כדי, לנסות לא להלחץ (כמה שאפשר) אם לא מוצאים משהו ואם לא הכל מסתדר לפי התוכנית. כשהגענו לא מצאנו בקלות ריצוף, שהיה מרכיב משמעותי בעיניין החיסכון והעיצוב של כל הבית, אז לא מצאנו את הריצוף בחנות הראשונה, השניה או השלישית, אבל בתשיעית כן...היו מקרים שישבנו שעות עם בעלים של חנות, התאמנו, שירטטנו מחדש, חישבנו כמויות ובסוף העיסקה לא יצאה לפועל, זה לא משהו שקרה הרבה וגם משהו שלא היה תלוי בנו, אבל גם זה יכול לקרות. לפעמים גם התבזבז לנו זמן על מציאת טווח מחירים מתאים או סיגנון מתאים אבל את הכל הספקנו בסופו של דבר.

בסופו של דבר העיצוב הוא עיצוב, הוא אופנתי, הוא משתנה, הוא תלוי מקום זמן ותרבות. וגם אם הדברים יחזיקו מעמד ויהיו שווים יש מצב שבעוד חמש שנים הם כבר לא יהיו רלוונטים ותרצו להתחדש להתרענן ולהחליף. אלא אם כן יש לכם את אותם מוצרים שהעיצוב שלהם הוא על זמני או יקרים לליבכם שילוו אתכם לנצח.


ומה החוויה שלי מכל הסיפור

היה כיף, חוויה מהנה מעצימה ומרגשת. אתה מוצף בעושר ובתרבות הסינית מהשניה שאתה נוחת מהמטוס. החל מהגרפיקה המהממת של המוצרים בסופר ועד המסעדה שאתה אוכל בה את ארוחת הערב. ראיתי וחוויתי על קצה המזלג בין ריצות מקומפלקס אחד למשנהו. בטוחה שיש עוד הרבה מה לראות.בית מרקחת

?משהו לכאב ראש

כלים לתה בשוק

ועכשיו בוחרים תה

שייקים טעימים :)

האוכל- האוכל שם היה לי מעולה. נקודה. כל הסיפורים של טעמים אחרים שהחיך שלנו לא רגיל אליהם לא עבדו עלי. אהבתי את האוכל, מאוד. כמו בעיצוב ובבניה גם כאן מגוון הטעמים והמאכלים עצום. אכלתי ירוקים ועשבים, ירקות, פטריות ותבלינים משגעים. כל ערב כשסיימנו תשושים אך מרוצים את יום הקניות הלכנו לאכול במסעדה, הקפדנו לאכול במסעדות מקומיות ופחות תיירותיות. מקור הדים סאם הוא מהמחוז, אז הלכנו למסעדה שבה היינו הזרים היחידים, ואכלנו ארוחה שכל כולה הוגשה בקעריות אידוי, מהמנת פתיחה ועד הקינוח. הטעמים היו אחרים לא מוכרים אבל ממש מצויינים.כמובן שהיו גם יצורים פרוקי רגליים ואחרים שפחות דיברו אלי. לסיכום, היה מעולה.


מסעדה מקומית

הכל מוגש בכלי אידוי

אפילו הקינוח


ירוקים טעימים לא מזוהים

מסעדה עם ליין מסתובב של תוספות, מורידים לציר מחכים שיתבשל ואוכלים ואוכלים ואוכלים

ועוד מסעדה, עם כלים יפים

תה פרחים


דג מעולה עם קצת חריףאדריכלות- בערב האחרון יצאנו לסיור מבנים במרכז העיר. מבנים מדהימים, מבנה האופרה של זהה חדיד, מגדל קנטון של מרק המל וברברה קויט ועוד מגדלים ומבני ציבור יפים ומעוצבים. וגם הסיורים ברחובות היו מעשירים, לספוג ולראות את צורת הבניה השונה ולהבין ממנה על המנהגים והתרבות היו חוויה.


זהה חדיד

עוד זהה

מכאן

ומשם

אחרון ודי

לובי של מגדל, עשרות קומות לכל האורך, לא לבעלי פחד גבהים, מדהים

חזיתות מהפנטותמגדל קנטון


אני- לאתגר את עצמי ולראות שאני מסוגלת לעשות בחירות נכונות להיות בשליטה ולהוביל את כל המסע הזה.לחכות בארץ כמה חודשים ולראות שהדברים שבחרנו מורכבים בארץ ומתאימים למה שתכננו ונראים טוב הוא הצלחה שנתנה תחושה של סיפוק.

קיבלתי עוד ניסיון לרזומה (מפה לשם כבר 13 שנים). ועכשיו יש עוד תחום שנפתח בפני ואם יש מישהו שרוצה לשאול או להתייעץ אז מוזמן בשמחה ואהבה.


כל הזכויות שמורות אין להעתיק קטעים מהפוסט או את כולו ללא אישור המחברת

86 צפיות0 תגובות